|

Relacja z rozpoczęcia sezonu caravaningowego 2022

Inauguracja sezonu caravaningowego odbyła się w weekend 22-24 kwietnia na campingu „Pod Czarnym Bocianem” w Cieszynie. Liczba załóg klubowych wahała się między 10 a 13 w zależności od dnia, ale niską frekwencję skutecznie podniosła grupa 6 kamperów z Czech, poznana podczas wcześniejszego pobytu Ondraszków w Dunajskiej Stredzie. Poznani Czesi to grupa wesołych i aktywnych podróżników, umilających czas śpiewem i muzyką na żywo lub zabawą (z dużym sławnym krecikiem na pierwszym planie).

Zgodnie z programem pobyt rozpoczęliśmy degustacją tradycyjnych cieszyńskich kanapek w 4 smakach. Potem miała miejsce kultywowana przez klub impreza pt. „Chrzciny nowych kamperów”. Zgodnie ze zwyczajem odpowiednio przygotowana grupa dokonująca chrzcin wyruszyła do wykonania zadania. A w tym roku chrzciny były zupełnie inne niż zazwyczaj, ponieważ znacząco wzrosła ranga „święceń”. Ochrzciliśmy kilka kamperów czeskich oraz najważniejszy i najnowszy klubowy pojazd – kamper naszego Prezesa. Wydarzenie było nietuzinkowe, gdyż właściciele pojazdu zostali odnalezieni w piżamkowych kombinezonach w pozycji mocno skrępowanej w swojej poprzedniej przyczepie, bo ich nowy sprzęt został zajęty przez tajemniczych osobników. Dopiero po naszej interwencji i uwolnieniu gospodarzy mogliśmy przystąpić do rutynowych czynności. I tak rozpoczął się zabawny wieczór, który zakończył się w wiacie przy ognisku, dobrej muzyce z tańcami i śpiewem.

Następnego dnia miało miejsce tradycyjne grillowanie kaszanki, które zostało uatrakcyjnione występem Petera (Czecha) który zagrał i zaśpiewał przy katarynce. Oczywiście niektóre osoby z Ondraszków też skorzystały z tej możliwości ekspresji artystycznej.

Piękna słoneczna pogoda uprzyjemniła nam sobotni pobyt, a w niedzielę po wspólnym „ondraszkowym stole” i obiedzie w nowootwartej campingowej restauracji wszyscy wyjechali do domów. Podczas pobytu dograno i ustalono kwestie organizacyjne związane z naszym tegorocznym rajdem, którego program zostanie zamieszczony w najbliższym czasie.

Similar Posts